fbpx

Regulamin

Skrócone zasady organizacji i rezerwacji wynajmu kajaków. Szczegółowe informacje dostępne w załącznikach u dołu strony.

 

Pełnoletnia osoba wynajmująca kajaki podpisuje nad rzeką UMOWĘ WYNAJMU zawierającą dane Wynajmującego, informację o rodzaju i liczbie powierzanego sprzętu oraz klauzulę: „Kajaki Przemsza nie ponosi żadnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo wynajmującego. Wynajmujący ponosi pełną odpowiedzialność za wynajęty sprzęt i sposób jego użycia oraz zobowiązuje się pokryć straty związane z jego zgubieniem bądź zniszczeniem.”

 

Kajaki wynajmujemy według cen podanych na stronie www.przemsza.pl. Finalny koszt zależy od ilości sprzętu, liczby dni, trasy spływu.

 

Warunkiem rezerwacji jest wpłacenie zadatku określonego indywidualnie w potwierdzeniu rezerwacji. Sugerujemy zebrać od znajomych wcześniej pieniądze, gdyż liczbę zarezerwowanych kajaków i dni uważamy za wiążącą dla obu stron, tzn. jeśli zarezerwowałeś 10 kajaków w lipcu na sobotę i niedzielę płacisz za 10 kajaków na dwa dni. Sezon jest krótki i nie możemy sobie pozwolić na pochopne blokowanie sprzętu, zwłaszcza w wakacyjne weekendy, kiedy chętnych jest dużo więcej niż możemy obsłużyć. Prosimy o roztropną rezerwację.

 

Rezerwując kajaki ustalamy telefonicznie i mailowo wszystkie szczegóły: liczbę dni, ilość kajaków, planowaną trasę, miejsce i godzinę podstawienia kajaków, parking, dodatkowy sprzęt, liczbę małych kamizelek dla dzieci. W dzień spływu na niektóre zmiany we wcześniejszych ustaleniach może być już za późno. Ustaleń dokonujemy tylko z jedną osobą reprezentującą grupę.

 

Sprzęt powinien zostać zwrócony wyklarowany, w stanie umożliwiającym jego natychmiastowe wypożyczenie. Nie pobieramy kaucji, nie stosujemy dodatkowych opłat za klarowanie. Liczymy na przestrzeganie dobrych, wodniackich zwyczajów.

 

Obsługujemy wiele grup na różnych trasach, godziny umawiamy tak, by nikt na nas nie czekał, dlatego bardzo prosimy o punktualność. Kajaki dostarczamy w umówione miejsce o ustalonej godzinie. Godziny odbioru kajaków najczęściej nie da się precyzyjnie zaplanować. Wtedy nasi kierowcy czekają na Państwa sygnał telefoniczny.

 

Kierowców obligatoryjnie zabieramy po spływie razem z kajakami. Odwiezienie kierowców nie generuje dodatkowych kosztów. Pozostałych uczestników (jeśli nie ustalimy inaczej) Państwo odbieracie we własnym zakresie.

 

W przypadku wynajmu kajaków nie występujemy w roli „organizatora spływu”, co oznacza między innymi, że nie zapewniamy instruktorów i ubezpieczenia. Właściwy przebieg spływu, dobór osad, ustalenie szyku płynięcia, dbanie o bezpieczeństwo, zachowanie trzeźwości, zakładanie kamizelek asekuracyjnych spoczywa na wynajmujących kajaki.

 

 

Odbiór kajaków na telefon! tylko z jedną osobą reprezentującą grupę.

umowa wypożyczenia

regulamin wypożyczalni

oświadczenie uczestnika

11