fbpx

BIG JUMP 2016

6.30.2016

Weź udział w akcji „Big Jump”. W tym samym dniu o tej samej godzinie ludzie z wielu krajów wchodzą do rzek, stawów, jezior, mórz i innych akwenów. Wyraź swoje poparcie dla czystych rzek. Zachęć do tego współpracowników, rodzinę, przyjaciół czy sąsiadów!

Kajaki Przemsza wspólnie ze  Stowarzyszeniem Przyjaciół Białej Przemszy w Sławkowie po raz kolejny postanowiło dołączyć do akcji koordynowanej przez Klub GajaBIG JUMP to europejska inicjatywa dla czystych rzek, która w tym roku odbędzie się 10 lipca (niedziela) o godz. 15.00.  Spotkania nad wodą w tym samym czasie będą miały miejsce w całej Europie, bo tak obywatele Europy manifestują swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, potrzebnych ludziom i zwierzętom. Klub Gaja każdego roku zaprasza Polki i Polaków do udziału w akcji BIG JUMP i  wejścia do wody w swojej najbliższej okolicy.

Spotykamy się w niedzielę 10 lipca o godzinie 15:00 do wyboru w dwóch miejscach.

W Sławkowie przy ul. Olkuskiej (miejsce koło inkubatora, źródła Komora II).

W Dąbrowie Górniczej – Okradzionów, ul. Górna 23 (plac młyna wodnego).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obchody BIG JUMP organizowane są każdego roku, w całej Europie od 2005 roku. Związane są z wprowadzeniem tzw. Ramowej Dyrektywy Wodnej, której celem jest osiągnięcie dobrego stanu wszystkich wód. W Polsce wydarzenie koordynowane jest przez Klub Gaja, w ramach programu „Zaadoptuj rzekę” przy współpracy z pomysłodawcą akcjiEuropean Rivers Network.

Bonus od Kajaki Przemsza. Wszyscy uczestnicy akcji uwiecznieni na wspólnym zdjęciu z wydarzenia i oznaczeni na FB otrzymają -10% rabat na wypożyczenie kajaka.